donald1255 donald1255
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

jack brought 12 pet monkeys. if each monkey cost $45.99, how much money did he spend in all?

Respuesta :

nicoleh2015 nicoleh2015
  • 01-02-2019

Answer:

551.88 dollars


you have to multiply it by 12

Step-by-step explanation:


Answer Link
joshawabradley1
joshawabradley1 joshawabradley1
  • 01-02-2019

Answer:$551.88

Lol that's alot of Monkeys

Step-by-step explanation: $45.99 x 12 =$551.88

I just multiplied $45.99 and 12 together and my product (answer) was $551.88

Answer Link

Otras preguntas

One number is 3 less than twice another. If their sum is 39 find the numbersWhich of the following systems of equations represents the word problem?​
suppose that a block is pulled 16 meters across a floor. what amount of work is done if the force used to drag the block is 22n
the LMC of 9 and 7​
Plz help me!!!! This thingy is so hard!
Find the fifth term in the sequence that is defined as follows: an = n/n+1
please help me asap!!!!!
what type of association is shown by the scatterplot?A.linear,strongB.linear,weakC.nonlinear,strongD.nonlinear,weak​
(x3 + 1) is divided by (x2 – x + 1)?
How are limes harvested?
James wants to create a self-sustaining ecosystem, or vivarium. Which method would most likely result in an ecosystem that is viable for the longest amount of t