2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

Geometry math question no Guessing and Please show work thank you
Use the figure to complete each statement. please help me out
What is the sine value of π? -1/2 1/2 0 1
what does “ a picture is worth a thousand words “ mean?
One runner passes another runner traveling in the same direction on a hiking trail. the faster runner is jogging 4 miles per hour faster than the slower runner.
lines q are r are parallel. what is the value of x? a.14 b.22 c.53 d.70
I am not sure on this question can someone please explain and solve for me ASAP
how was congress handicapped because of the following court cases: Hammer v. Dagenhart(1918) and Bailey v Drexel Furniture Co (1922).
In the U.S., can a low-income person receive access to high-quality care
Evaluate it please don’t go online looking for answer I need this in 5 minutes