Seudónimo Seudónimo
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

if 7 candies cost $4.20 how much does 12 candies cost?

Respuesta :

Jeanne080
Jeanne080 Jeanne080
  • 03-04-2016
4.20/7 = $0.6 That's for ONE candy Then do this : 0.6* 12 = $7.20
Answer Link

Otras preguntas

can some one please help me please!!!
Select the correct answer. What is the decimal form of 12%?
9. Give the Spanish equivalent of "come here" A. Venimos aquí B. Ven alla C. Vengo alla D. Ven aquí
Acids react with metals to produce
exhibit a population of ten integers having mean=20 and variance=4
23) Which is a method by which an amendment to the constitution can be ratified
PLEASE HELP ASAP!!! I NEED CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE!!! I NEED TO FINISH THESE QUESTIONS BEFORE MIDNIGHT TONIGHT. Find ST. Write your answer as an integer or
The isomerization of methylisonitrile to acetonitrile is first order in CH3NC. CH3NC(g) → CH3CN(g) The half life of the reaction is 1.60 × 105 s at 444 K. What
A sample of mercury has a mass of 14 200 kg and a volume of 2.OL. The density of chromium is: *
The shock absorbers in a car act as abig spring. When a 92.5 kg persongets in, the car sinks 0.0131 m. Whatis the spring constant of the shocks?(Unit = N/m)​