daysha1646
daysha1646 daysha1646
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

Raphael went to the store and bought212 pounds of chicken for $9.00. What was the cost per pound of the chicken? Round your answer to the nearest cent, if necessary.

Respuesta :

jessica264
jessica264 jessica264
  • 01-11-2018

23.50

divide 212 / 9

Answer Link

Otras preguntas

Tiana is thinking of a number, which she calls n. She subtracts 5 and then finds half of the difference. Which expression represents Tiana's number? 1 (n-5) c)
how many solutions to 3x^2 -5x+20=0 equation
choose all that apply thank you will mark brainlyest
Who suffered more in combat the Americans or the Japanese ?
Choose the correct possessive adjective to fill in the blank. Watch agreement of gender and number. ¿Debo estudiar mis apuntes? Sí, debes estudiar ____ apuntes.
Find the area of the triangle 15 m and 34 m
Estoy aburrido, alguien quiere hablar en español o en inglés, no importa.
Angel says that raising fraction to the power of -1 is the same as finding the reciprocal of the fraction do you agree
can someone answer my questions please ._.
Did anyone read this?