jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

Which is a type of aerobic exercise? Question 1 options: marathon running tennis dancing all of the above
In chapter 20 of the lightning theif, how did Percy feel about seeing his mother?
-6(x-5)>42 and plz show how you got it
What is the factored form of 6x2 + 11x – 10? (2x + )( x – )
What property of equality is used to transform equation 1 to equation 2? Equation 1: 35 = 5x Equation 2: 7 = x addition Property of Equality subtraction Proper
Trenching into the outer banks barrier bars, you find that the sand is cross-bedded. this tells you that the outer banks are
you are going to get a new cell phone and need to choose between two cell phone companies, Bell Phone Company charges $40 per month. It costs $0.50 per minute a
How many variables should there be in a well-designed experiment? how many variables should there be in a well-designed experiment? as many as possible 2 0 1?
If an insufficient amount of liquid unknown had been used, how would this have effected the value of the experimental molar mass
What was a major effect of the European slave trade on Africa