garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

What is the correct formula for iron (III) phosphate? (1) FeP (3) FePO4 (2) Fe3P2 (4) Fe3(PO4)2
How many cloud types there is?
Recovering the salt from a mixture of salt and water could bestbe accomplished by(1) evaporation(2) filtration(3) paper chromatography(4) density determination
is 5 yards and 1 feet greater then 192 inches
Which kelvin temperature is equal to 56°C? (1) –329 K (3) 217 K (2) –217 K (4) 329 K
what group took over japan after 1930
is 0.62 greater than 0.82
How many cloud types there is?
Justify each step used to simplify the expression.3x+2y-2x+2=3x-2x+2y+2
what is the name of the symbol that shows directions on a map