monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
Which figure is a translation of Figure 1?
True or False – The British colonized Africa primarily in the northwest region, and the French colonized the south. Question 4 options: a) True b) False
Evaluate $\frac{2^{-4}}{4^0}$ .
Tony water 12 plants every plant got 2/9 gallons of water. How much water did he use it all
what causes enhanced greenhouse effect
Jennifer, a high school senior, takes an official visit to your institution in the fall of her senior year. During the spring of her senior year, you institutio
Investors emotionally react towards new market information. A) Framing effect B) Prospect theory C) Availability heuristic D) Representativeness heuristic
Emily filled an empty horse trough with water. The water level, in centimeters, is proportional to time elapsed, in minutes, since she began filling the trough.
4) CABC is a parallelogram BCD is a straight line. BD-3BC Mis the midpoint of Oc. OR 590 AB-y (a) Find, in terms of x and y. JAM
18. What do complex carbohydrates contain that simple carbohydrates do not?