zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

8 less than the product of 5 week
3x + 2 >= 11 I need to understand how to do it on a number line.
What is the y intercept of this line y+4=-4(x-2) Rewrite this equation in standard form What is the x intercept of this line What is the equation in standard fo
Square root of 8464 eliminating possibilities
in addition to goods what else traveled along the silk road
simplify 24/40 in simplest form
The Northeast became a leader in commerce because of its
What changes to landforms can ice cause?
what was the effect of the persian wars?
Craig just finished reading 120 pages of his history assignment if the assignment is 125 pages what percent has Craig read so far?