zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

is DNA allowed to leave the necleus of the cell?
Woodridge USA Properties, L.P., bought eighty-seven commercial truck trailers from Southeast Trailer Mart, Inc. (STM). Gerald McCarty, an independent sales agen
A town is considering building a road through an area where in marsh ecosystem and a meadow ecosystem overlap. A study of how the road will impact the environme
HELP!!! The Aryans were nomadic warriors who invaded the Indus Valley and brought what with them? A) rice seeds B) domesticated horses C) advanced farming tec
WILL MARK BRAINLIEST!!! Beautiful Stories From Shakespeare: Hamlet Edith Nesbit Read the following excerpt: Just at this time some actors came to the Court, and
Which of the following shows the first person, present perfect tense of the word play? A. plays B. play C. have played D. will have played
Weekly salary and assumes work-hours-per-week limit of 40. Overtime refers to hours worked per week in excess of some weekly limit, such as 40 hours. Some compa
pleaseeee heeellllppppp
Need help with this question please help it’s on c++
4. How mini most of oxygen gas are required to produce 10 most of aluminum oxide?