Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2016
  • Mathematics
contestada

if 5 apples cost 345 pounds how much do 9 apples cost?

Respuesta :

Yayo5
Yayo5 Yayo5
  • 01-03-2016
345 ÷ 5 = 69 "pounds" for 1 apple.

69 × 4 = 276 4 apples.

345 + 276 = 9 apples for 621 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

What Is the solution to 2x+4=16?
What type of fatty acid molecule is covered with as many hydrogen atoms as possible? saturated fatty acid trans-fatty acid unsaturated fatty acid omega-3 fatty
Around the park * 1:Noun phrase 2:verb phrase 3:adjective phrase 4:adverbial phrase 5:Prepositional phrase 6:gerund phrase infinitive phrase which one do
Can we cover the earth with one mole of pennies?
Please Help!! Brainliest Answer !! Thank you
Which of the following developments best represents a long-term effect of Christian humanism? (A) Catholic unity throughout Europe (B) Religious plurality in
Dissociative disorders may be caused by a combination of experiences involving emotional trauma and family influences T/F
PLZ HELP FAST I DONT HAVE TIME Which statements describe the papacy during the medieval period? Choose three correct answers. The pope crowned kings and emperor
What system would you have created to prevent this corrupt system of sharecropping?
During which part of cellular respiration is glucose broken down?