jhackett2006 jhackett2006
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Toilet rolls com in packs of 4 and 9 the 4 pack is priced at £2.04 the 9 pack is priced at £4.68 by calculating the price per roll determine which pack is the better value

Respuesta :

Gecko0113 Gecko0113
  • 03-06-2018
the 4 pack is the better value
Answer Link

Otras preguntas

Write the sentence correctly. Amelia earhart was born in Atchison Kansas, from 1897
How do the various economic systems of capitalism, socialism, and communism create economic imbalances between nations?
Help meeeee Round to the nearest tenth if nessasary
Which of the following are examples of digraphs? a. bl c. fr b. ch d. tr Please select the best answer from the choices provided A B C D
Help with Spanish hw
in music, which of the following intervals can be augmented? m2 m7 octave P4
What section of the United States grew the most during the war? Why
Pollen grains help scientistsA) identify plants and make assumptions on past climate conditions. B) understand tree growth and make assumptions on past climate
Solve for x. |x| – 5 = 7
an atom has an atomic mass of 27 and 13 neutrons , how many electrons will this atom have?