imaginemath
imaginemath
01-06-2018
Mathematics
contestada
Does anyone know this math problem?
Respuesta :
meowzerpurrpurr
meowzerpurrpurr
01-06-2018
If you were to buy a two day ticket for $68 every 3 weeks for all four seasons then you would spend $1156 overall. By buying a gold pass for $120 for all four seasons you would save $1036. For sure get the Gold Pass no questions asked.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
A student prepared a solution of NaCl by dissolving 55.0g of sodium chloride in 570 mL of water. What is the percent by mass of the NaCl solution?
Five-year-old twins wyatt and adam both want to play with the same toy car. after squabbling for a bit, wyatt picks up the car and bashes his brother over the h
You save $10 on gas every week because you take the bus to school. you have class 5 days a week. what is your average benefit per day of taking the bus to schoo
Assignment: Methods In a Word document, type the heading “Step 1: Methods.” Below it type a list of your methods and summarize what you want to accomplish with
The volume of a book is 60 cubic inches.If a large box holds about 12 books,estimate the volume of a large box
why is bamboo a renewable resource?
Jerry's goal is to increase his arm strength. Look at these entries in his workout log and determine which principle of training he is most likely focusing on i
Each day a runner trains for a 10km race. On the fisrt day she runs 1000m, and then increases the distance by 250m on each subsequent day. a) On which day does
Write a short dialogue in French between a judge and a lawyer. Make sure it has at least 5 lines with more than one word each. It can have phrases that descr
could someone help me with this? Choose five images from the slide show below. Write sentences about the five images using dar and one of the indirect object p